Stefan Grabiński – Smoluch

Pobierz

Bucha para, słychać gwizd, a Demon ruchu gotuje się do drogi. 

Stoi na dziwnie pustym peronie gdzieś na krańcu świata, pozbawione szyb okna wyglądają jak otwarte do krzyku usta i wydawać by się mogło, że w ciemnym wnętrzu wagonu błysnęła para czerwonych oczu. Jesteście gotowi na pełną emocji podróż?

Wsiądźcie do pociągu razem z nami i wyruszmy na poszukiwanie prawdziwej grozy! 

Po drodze napotkamy na dziwne, opuszczone stacje kolejowe, zbłąkane pociągi-widma, potępione dusze widmowych pasażerów i wzniecające pożary żywiołaki. 

Usiądźcie wygodnie i dajcie się porwać "Demonowi ruchu"! Zbiór 9 nowel został wydany w 1919 roku, ale z pewnością i dzisiaj sprawi, że ciarki przejdą Wam po plecach! Czujecie już na karku demoniczny oddech konduktora z piekła rodem? Rozsiądźcie się wygodnie, bo przyszedł czas, aby się bać!

Stefan Grabiński - pisarz, przedstawiciel nurtu grozy w okresie międzywojennym. Twórca “horroru kolejowego”, nazywany czasem “polskim Poem” lub “polskim Lovecraftem”. Był wielkim znawcą zagadnień związanych z magią, demonologią i parapsychologią i pasjonował się, dopiero co rozwijającym się, filmem. Uwielbiał twórczość Edgara Allana Poego. 

Jesteś wzrokowcem? A może po prostu opowiadanie tak Ci się spodobało, że chcesz je jeszcze przeczytać po odsłuchaniu? Tutaj możesz pobrać je w formie e-booka.

Komentarze