O Akcji

Biblioteki pełne fascynujących, a czasem nieco groźnych woluminów dotyczących magii i fantastyczności to niespełnione marzenie bardzo wielu z nas. Któż nie chciałby poszperać między półkami hogwardzkiej biblioteki albo przy wtórze wymownego „uuk” Bibliotekarza Niewidzialnego Uniwersytetu zagłębić się w najbardziej fantastycznych książkach, jakie powstały w Świecie Dysku? 

Przepustki do Hogwartu na ten moment nie możemy Wam zagwarantować, ale mamy dla Was coś bardziej przyziemnego – choć nadal całkowicie fantastycznego. 

Witajcie w progach Cyfrowej Biblioteki Fantastyki z Pyrkonem! 

Nasza biblioteka to pierwsze w Polsce miejsce tego typu skupione wyłącznie na dziełach fantastycznych i ich twórcach. Jest całkowicie darmowa i ogólnodostępna, a odnajdzie się tu każdy, kto chce w życiu mieć odrobinę fantastyczności – czy to w postaci magii, floty kosmicznej, szczypty postapokalipsy, czy przyjaznego ducha na strychu. 

Pomysł na Pyrkonową Cyfrową Bibliotekę Fantastyki narodził się w czasie dyskusji o Stefanie Grabińskim – świetnym pisarzu międzywojennym, znanym z utworów grozy, nowel fantastycznych i horrorów. Jednym z prekursorów fantastyki w Polsce, dzisiaj nieco zapomnianym. Postanowiliśmy w formie audiobooków nagrać 9 jego opowiadań, aby odrobinę odkurzyć jego wizerunek i przypomnieć o nim fantastom. 

Od Grabińskiego do powstania Biblioteki wcale nie było już tak daleko. Ostatecznie gdzieś musieliśmy owoc naszej pracy Wam udostępnić! Prócz słuchowiska będziecie mieli okazję zapoznać się z niepublikowanymi dotąd archiwalnymi materiałami ze spotkań z gośćmy z ubiegłych Pyrkonów, a także warsztatami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. 

Biblioteka cały czas się rozwija. Dodawane do niej są nowe treści, nagrania, audiobooki, które możecie oglądać online lub pobrać i odtworzyć bez dostępu do internetu. 

W tej chwili znajdziecie w niej sekcje:

Audiobooki

Warsztaty (nie tylko) dla fantastów

Koncerty

Wywiady