Szkółka pisarska, część 3, Kazimierz Kyrcz i Michał Walczak


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'kk_star_ratings' not found or invalid function name in /home/platne/serwer19483/public_html/biblioteka.pyrkon.pl/wp-content/plugins/timber-library/lib/Twig.php on line 296

Kazimierz Kyrcz Jr to słynny obieżyświat, globtroter, niekiedy także redaktor, publicysta oraz pisarz. Tłumaczony jest na angielski, rosyjski, czeski i słowacki, nieustannie liczy na to, że znajdą się chętni do przełożenia jego prozy także na inne języki. Opublikował wiele książek w różnych duetach, a także zbiory opowiadań „Femme fatale” i „Okruchy mroku” oraz powieści „Podwójna pętla”, „Dziewczyny, które miał na myśli”, „Chłopcy, których kochano za mocno” i „Kobiety, które nienawidzą”. Niebawem księgarskie półki szturmować będą „Mężczyźni w potrzasku” oraz piąta odsłona redagowanej przez niego antologii grozy, wydawanej w serii „City”.

Michał Walczak - urodzony w 1986 roku w Wadowicach, obecnie mieszka w Krakowie. Z wykształcenia anglista. W wolnych chwilach muzyk i tekściarz znany między innymi ze współpracy z Cezarym „Cezarem” Augustynowiczem (przy reedycji płyty Christ Agony „Darkside”) oraz projektu HimAir, a także członek grupy filmowej Attic Film Production. W 2014 roku debiutował opowiadaniem „Śmierć po kolędzie” na portalu Niedobre Literki. Tam też została opublikowana seria historii z detektorem, wykrywaczem dymu w roli głównej. Od pewnego czasu ściśle współpracuje z Kazimierzem Kyrczem Jr, czego efektem są liczne opowiadania opublikowane w czasopismach („Pocisk”, „Fantom” czy „EleWator”), jak również licznych antologiach: „City3”, „Maszyna – Antologia Horroru Industrialnego”, „2017. Antologia współczesnych polskich opowiadań”, „Licho nie śpi”, „Zwierzozwierz – Charytatywna antologia o zwierzętach”, „Iron Tales”. Kolejne opowiadania czekają na publikację w kontynuacji tej ostatniej oraz w kilku innych zbiorach opowiadań.

Komentarze